Kurorty

Kurorty

Najlepsze kurorty turystyczne w Turcji

W Turcji można znaleźć wiele kurortów z bogatą ofertą hoteli i atrakcji dla turystów. Wśród najwyżej ocenianych przez turystów kurortów, z najlepszą ofertą wypoczynku na plaży i uprawiania sportów wodnych, warto jest wyróżnić Alanyę, Bodrum, Cesme oraz Kusadasi. W sezonie wakacyjnym pojawiają się liczne okazje i promocje ofert last minute do Turcji np w Travelplanet.pl czy na stronach biur podróży – Wezyr Holidays lub Exim Tours

Alanya to miejscowość wypoczynkowa chyba najbardziej kojarzona z Turcją. Zlokalizowana ona jest nad Morzem Śródziemnym, w południowej części Turcji. Znajduje się w niej jedna z piękniejszych tureckich plaż – piaszczysta plaża Kleopatry, posiadająca aż 5 kilometrów długości i sąsiadująca z Jaskinią Damlatas z licznymi naciekami w postaci stalaktytów i stalagmitów. Ze względu na panujący w niej specyficzny mikroklimat, znana jest ona ze swoich właściwości leczniczych. Woda w pobliżu plaży Kleopatry jest bardzo czysta i posiada odpowiednią głębokość, co pozwala na uprawianie w niej oprócz pływania, także windsurfingu, parasailingu oraz nurkowania. Dodając do tego liczne hotele o różnych kategoriach posiadających swoje baseny, siłownie, boiska, a także korty tenisowe, Alanya stanowi idealne miejsce do wypoczynku w Turcji

Bodrum to kurort w południowo-zachodniej części Turcji zlokalizowany naprzeciwko wyspy Kos, nad Morzem Egejskim. Bodrum jest znane z kameralnych plaż i jednej z największych przystani jachtowych na Morzu Egejskim. Doskonała infrastruktura Bodrum pozwala na uprawianie wszelkiego rodzaju sportów wodnych, a dzięki obecności w centrum miasta licznych dyskotek (w tym także dyskoteki zlokalizowanej na katamaranie), pubów i barów, tętni ono życiem niemal przez cały dzień, pozwalając na oderwanie się od codzienności. Dzięki temu Bodrum przyciąga rokrocznie tłumy turystów.

Cesme to położone w zachodniej części Turcji, na półwyspie o tej samej nazwie, około 100 km na zachód od Izmiru miasto, słynące z licznych, piaszczystych plaż o doskonałych warunkach do wypoczynku dzięki niskiej wilgotności powietrza oraz wiatrom, które w przyjemny sposób to powietrze schładzają. Jeśli chodzi o sporty wodne, Cesme przyciąga natomiast fanów windsurfingu i kitesurfingu. Na niezwykłą atmosferę w Cesme wpływają zlokalizowane w tej miejscowości znakomicie zachowane domy osmańskie, restauracje oferujące świeże ryby i owoce morza oraz liczne łaźnie tureckie.

Kusadasi to podobnie jak Cesme, miejscowość zlokalizowana w zachodniej części Turcji, nad Morzem Egejskim, ale położona na południe od Izmiru. Ten turecki kurort oferuje możliwość wypoczynku na bardzo szerokich piaszczystych plażach, spośród których na szczególne uznanie zasługuje plaża Long Beach posiadająca aż 18 km długości, o niezwykle drobnym piasku i dużej przestrzeni do wypoczynku, dzięki czemu nawet w sezonie nie ma na niej tłoku. Najmłodsi mogą skorzystać z jednego z dwóch miasteczek wodnych, natomiast dla osób dorosłych bardzo cenna informacja jest taka, że Kusadasi jest bardzo znane z bogatego życia nocnego. Bogata oferta licznych barów, klubów karaoke, klubów tanecznych oraz dyskotek sprawia, że każdy znajdzie tutaj lokal idealnie dostosowany do swoich potrzeb.