Avsallar

Avsallar

Avsallar to uroczy, nieduży kurort, który znajduje się niedaleko miasta Alanya. W czasie trwającego tu sezonu można spodziewać się wielu turystów, którzy korzystają z atrakcji tego nadmorskiego zakątka. Do odwiedzin zachęca nie tylko rajska plaża, ale i kolorowe butiki czy tradycyjne wyroby. Poza tym można się tu zrelaksować w jednym z nowoczesnych kompleksów hotelowych czy też cieszyć się panującą tu atmosferą w herbaciarni czy urokliwej restauracji.

Jakie atrakcje czekają w Avsallar?

Avsallar ulokowany jest nad Morzem Śródziemnym, jednakże można tutaj także dostrzec zarysy górskich szczytów znajdujące się na horyzoncie. Kurort ten potrafi zauroczyć, zwłaszcza że otaczają go cedrowe lasy, a atmosfera jest magiczna.

Oprócz obserwacji natury, można tu odpoczywać na rajskiej, piaszczystej plaży oraz uprawiać różnorodne sporty wodne. To idealne miejsce dla miłośników nurkowania, pływania czy windsurfingu, chociaż w mieście można odnaleźć także korty do gry w tenisa czy skusić się na przejażdżkę konną.

W Avsallar główną atrakcją są też liczne kafejki i restauracje. Poza tym imprezy trwają tu do rana, a centra handlowe gwarantują rozrywkę dla tych, którzy lubią zakupy.

Co warto zobaczyć w okolicy?

Avsallar to miasto, które nie tylko samo w sobie jest urocze, dodatkowym jego atutem jest możliwość zwiedzania okolicy. A jest co zobaczyć. Można bowiem wybrać się do Alanyi i tam odwiedzić średniowieczny zamek – Alanya Kalesi, czy pojechać nieco na wschód, by zwiedzić starożytne Anamurium – ruiny miasta założonego przez Fenicjan.

Piękny jest też wodospad Manavgat znajdujący się około 4 kilometrów od Manavgat czy seldżucki karawanseraj Alarhan. Warto także zwiedzić miasto Side oraz Aspendos, kuszące niezwykłym teatrem starożytnym, który został starannie odrestaurowany.